Stručný popis knížky

 

Po relativně poklidném oťukávání mladého Lukáše z prvotiny Aleše Pragera se touto knihou čtenář ponoří do daleko hlubších vod. Hrdina tohoto příběhu, mladý ekonom Karel, si jednoduše vzal příklad z Jánošíka a rozhodl se bohatým brát a chudým rozdávat…

 

Proč jste začal krást, Karle?

Z čistě sobeckých důvodů. A když krabic od bot bylo tolik, že jsem je neměl kam dávat, začal jsem myslet i na druhé.

 

Proč jste vstoupil do politiky? Co jste od toho očekával?

Lidé v mé blízkosti mě přemluvili. Jsem člověk, který rád buduje. Máma si myslela, že bych svým přístupem mnohým pomohl a také uspokojil své potřeby ovládat druhé.

 

Říká se o vás, že jste nejpoctivější politik od pádu komunismu. Cítíte to také tak?

To je blbost! Poctivý politik rozhodně nejsem, ale při své práci myslím na lidi a jsou za mnou vidět výsledky. Na člověka, který o sobě říká, že je poctivý, si dávám dvakrát pozor. A pokud to o sobě říká politik, tak je to buď ta největší svině, nebo je k ničemu.

 

A jak se daří rodině?

Rodina je mým koníčkem. Daří se nám dobře, děkuji, děti rostou, samé příjemné starosti.

 

Nabídka

 
 

Autor o knize

Napsal jsem knihu, kde jednotlivec okrádá ty, kteří okrádají celou společnost a to nejen o peníze. Karel je charakter, který nikdy nezapomíná na svou rodinu a na její hodnoty. Nakradl si kapitál a začal podporovat lidi okolo sebe, co něco umějí, ale nemají potřebný kapitál. Když má víc peněz, než kdy doufal, rozhodne se jako svobodný člověk, který nemá dluhy, pro politiku. Nejde tam vydělat, jde tam změnit věci, které změnit jdou, jen se musí chtít. Pro blaho nás všech.

Kniha Štika v rybníce je ze současnosti, chtěl jsem se co nejvíc vyvarovat dnešní politice, takže je to spíše s příchutí soudobé politiky. Je to příběh jednoho kluka, kteý vzal svůj život do vlastních rukou.

Jsem začínající slovutný nadějný, je právě čas stát se začínajícím slovutným úspěšným. Štika v rybníce je pohádka pro dospělé. Další knihy už jen o lásce, přáteství, rodině a víře. O lidských hodnotách, které mají smysl.

Prorazit není jednoduché, ale to platí v každém oboru, věřím, že se mi to povede, že mé psaní má smysl, že má dnešním lidem co dát.

Aleš Prager